O mně

Ahoj, já jsem Alex! 

Miluji přírodu, péči o ni i to, co nám dává. Každou volnou chvíli trávím v lese nebo na horách, sbírám bylinky, lesní plody a houby. Doma pak vymýšlím a zkouším nejrůznější čaje a tinktury na bolavé tělo i duši a moc mě to baví.

Druhou mojí vášní jsou zvířata všeho druhu, a také proto jsem vystudovala veterinární medicínu v Brně. Věřím, že i zvířata mají svou duši a miluji její poznávání. Dalším mým cílem a snem je absolvování canisterapeutického výcviku a zařazení canisterapie do spektra pomoci, kterou nabízím.

K seberozvoji jsem se dostala před šesti lety. Poslechla jsem svoji intuici, která mně dovedla na koučink k Jirkovi Turkovi v Brně a posléze i na první terapii metodou JIH® k Danče Voráčové v Praze. 

Metoda JIH® mi byla od začátku velmi blízká a postupně jsem k terapiím přidala i jeden ze základních kurzů pro klienty, Školu života, kterou vedly Anna Dlouhá a Bára Maxová. Práce JIHem se mi nakonec zalíbila natolik, že jsem se rozhodla posunout se na profesionální úroveň. V roce 2021 jsem ukončila roční terapeutický výcvik metody JIH®  pod vedením autorek JIHu Jarky Matuškové a Hanky Mokré, v roce 2022 pak i navazující kurz pro terapeuty profesionály metodou JIH® s Jarkou Matuškovou.

Už během kurzu bylo jasné, kam budu směřovat dál. Spojení JIHu a lásky ke zvířatům mě přivedlo na myšlenku terapie pro zvířata a jejich majitele.

Ve své praxi dnes nabízím unikátní spojení emoční terapie metodou JIH®  se znalostmi veterinární lékařky. Z celého srdce se těším na každého, kdo se rozhodne vyhledat mou pomoc. Vím, že na všechno je řešení a naším úkolem ho je jen objevit. 


Níže si můžeš poslechnout rozhovor s Jarkou Matuškovou, zakladatelkou metody JIH® , kde se dozvíš informace o mojí cestě k této metodě :)