Terapie

Kdy terapie pomáhá?

  • Když Tvoje zvíře trpí úzkostí, separační úzkostí, vykazuje známky deprese, apatie, nebo naopak přehnané agitace, agresivity nebo obsesivního chování.
  • Když potřebujete pomoci se vzájemným sžíváním po příchodu zvířete do rodiny.
  • Když se objeví nové, nezvyklé vzorce chování u starších zvířat.
  • Když bojujete s výchovou a/nebo s výcvikem.
  • Při opakovaných zdravotních obtížích, které se vrací bez ohledu na veterinární terapii.
  • Kdykoliv, kdy máš pocit, že Tě péče o zvíře více vysiluje, než nabíjí energií.
  • Kdykoliv, kdy chceš vztah se zvířetem prohloubit a lépe své zvíře vnímat.

Celostní přístup je samozřejmostí

Při terapii nevynecháme žádnou z oblastí života s Tvým mazlíčkem a nic si nenecháme "na příště". Pročistíme to, co vás trápí, i se všemi souvislostmi. 

Pročištěním energií dochází k úlevě v celém systému u vás obou, případně u celé rodiny, do které zvíře patří. Nezáleží na tom, jestli je terapie osobní či telefonická, děje se to vždy. 

Respektuji nejen zvířecí jedinečnost

Každé zvíře je jedinečné a každý vztah zvířete s člověkem je stejným unikátem. Proto při terapii se mnou neuslyšíš naučená hesla a poučky vyčtené z knih. Moje vnímání mi dovoluje každou terapii vést opravdu individuálně, protože přesně cítím, co řešíte právě vy a kde je doopravdy třeba zasáhnout.

Lehkost a neutralita

Každé naše setkání je bezpečným prostředím, kde se budeš Ty i Tvůj zvířecí parťák cítit dobře. Metoda JIH® nepracuje s regresí a zbytečnou bolestí. Energii pročišťujeme v největší lehkosti a jemnosti. 

Neutralita terapeuta je základem práce metodou JIH®. Nehodnotím ani neposuzuji, s čím přicházíš a v jaké situaci jste se Ty nebo Tvé zvíře ocitli. Díky tomu mohu vnímat, co se děje, a pracovat s tím, co vnímám.

 

Terapie nejen pro zvířata

Máš pocit, že terapie JIHem by mohla pomoci i Tobě? Nevadí, pokud přicházíš na terapii Ty sám/sama. Ráda Ti budu nápomocná, ať už potřebuješ poradit v jakékoliv oblasti Tvého života.

Díky tomu, že je má práce založena především na vnímání a cítění, mi nic nebrání tuto dovednost použít i pro terapii těch, kteří svého zvířecího kamaráda (zatím) nemají, nebo u těch, kteří chtějí řešit věci se zvířaty nesouvisející.

Reference

Vlasta Maršálek Boková

Učitelka

"Náš pejsek Baky má bolavé nohy. Většinu terapie se nám ukazovala psychika pejska. Jak na něm lpíme a on je smutný, že nám nemůže stíhat, že máme očekávání, která on nemůže splnit a přetěžuje se. Všechno se dalo do lehkosti, přestali jsme řešit "co bude" a užíváme si čas s ním, i když už nedojde velké dálky. Nejvíc mě zasáhla věta, že nás miluje tak, že když jsme v jeho přítomnosti, tak vidí duhu. Všechno je pro jeho vnímání lehké, hravé a barevné. Nemůžeme ze starého psa udělat mladého a jeho tělo prostě jednou opravdu usne. My jsme to přijali a užíváme si celá rodina ten čas s ním. Tak nevím, zda to byla víc terapie pro psa nebo pro nás lidi?"

Veronika Patoprstá

Veterinární lékařka

"S terapií jsem byla velmi spokojená. Měla jsem pocit, že se mohu otevřít a cítím přijetí, nikoliv posuzování svých pocitů. Začínám aplikovat přístup, který se učím během terapie a vidím první pozitivní změny :) Pokud potřebujete změnit svůj život a "uklidit" si své rozbouřené emoce, ulehčit od jejich zátěže a zažít život ve větší svobodě a harmonii, jste na správné adrese :)"

Andrea Martináková

Maminka na mateřské

Přijde mi až neuvěřitelné, jak si člověk něco přeje a plní se mu to... Tak moc jsem si přála, dostat se k někomu, kdo mi bude schopen říci, co ten pejsek chce a jak to cítí... Děkuji, děkuji za všechno :) 

Hana Svobodová

Lékařka

"Se Saškou jako terapeutkou jsem nadmíru spokojená. Naslouchá nezaujatě mým trápením, položí zajímavé otázky na zamyšlení, vidí moje problémy z jiného úhlu pohledu a dokáže ihned ulevit od tlaku emocí a strachu. Díky Saši."

Jana Vinopalová

Zdravotní sestra

"Saška dělala terapii naší Andulce ,kterou jsme měli doma asi 14dni a my museli poprvé na čtyři dny pryč a šel hrozny strach, aby to Andulka přežila, protože byly hrozné vedra a v bytě to nebylo nic moc. O jednu Andulku jsme tak už přišli. Saška navnímala naší Andulku, jako úžasnou parťačku, které se u nás líbí, jen ji nevyhovuje místo, kde byla umístěna. Změnili jsme místo, sundaly se strachy ze staré zkušenosti a my mohli v klidu odjet. Věděli jsme ,že je vše v pořádku. Muselo se pracovat s námi, jako majiteli. Andulka si nové místo zamilovala a na nás jako členy domácnosti si skvěle zvyká a je našim dětem parťákem."

Martin Lahký

Chief Technical Officer

"Sašku znám už mnoho let jako šikovnou a velmi schopnou ženu. Když jsem se dozvěděl, že se věnuje osobnímu koučinku, tak jsem ji s malou dušičkou oslovil s prosbou o pomoc při řešení mého vážného osobního problému. Na moje milé překvapení mě Saška dokázala posunout vpřed už při prvním sezení a dodala mi mnoho pozitivní energie. Jsem jí vděčný za pomoc, těším se na další spolupráci a vřele ji doporučuji." 

Markéta Drozdová

Zdravotní sestra

"Za mě je Alex skvělá osoba, které můžu důvěřovat a svěřit se jí se vším, kde potřebuji pomoct, poradit, nasměrovat. Empatie má na rozdávání, a to je v takovéto oblasti opravdu důležitá věc. Terapie, které vede, dělá s otevřeným srdcem a osobně musím říct, že se jí to daří naprosto skvěle." 

Veronika Coufalová

Stylistka

"Alex se umí velmi skvěle vcítit do mého kocoura Chanela, který byl dost neklidný a neustále mě v noci budil. Po konzultaci s Alex mám již klidné noci. Terapie mi objasnila chování mého kocoura a jeho potřeby. Veškeré problémy jsou tytam, tímto jí velice děkuji, je to skvělá profesionálka." 

Pavlína Hrdinová

Zdravotní sestra

"Saška mi vždy dokáže dát druhý úhel pohledu v pravdě a lásce, abych s tím mohla dál pracovat. Když cítí a vnímá, že je potřeba, bloky odstraní." 

Lucia Gecelovská Kmeťová

Network Engineer 

"Měla jsem se Saškou první terapii a bylo to skvělé. Saška má velmi příjemný hlas, působí uvolněně a i když jsem ji viděla poprvé v životě, dokázala jsem se i já rychle uvolnit a otevřeně mluvit o sobě. Vyzařovala energii, která ve mně vzbudila důvěru, pozorně naslouchala, nacítila se do mé situace a přišla s podnětnými radami a tipy. Terapie mě naplnila optimismem a snahou pracovat na sobě. Děkuji :)"

Petra Sochůrková

Pedagog volného času

"Na Sašku jsem se obrátila, když jsem řešila vzniklou situaci ohledně našeho želváčka. Potřebovala jsem zjistit, proč je v poslední době agresivní. Napadal nás. Byl nervózní. Sama jsem z toho byla nervózní, bylo vidět ze mu něco chybí. Nebyl spokojený. Nebylo příjemné vidět jeho naléhání na změnu. Když si nevím rady. Nebyla jsem si jistá co se děje. Saška si celou situaci nacítila a velice jasně sdělila co se děje. Velice jasně navnímala problém a s klidnou laskavostí mi pomohla se na celou situaci podívat s nadhledem. Želváček byl na pár dní ve školce, byla jsem tou dobou na dovolené. V náhradním ubytování se zamiloval a naléhal na změnu. Chtěl mezi své, ven do zahrady. Díky tomuto sdělení jsem celou situaci pochopila v ohromné lehkosti. Bez pocitu frustrace že jsem někde zanedbala péči atd. Dnes má Želváček novou rodinu kde má svojí novou lásku. Vím, že lepší místo jsme pro něj nemohli najít. Jsem za něj moc šťastná. Vím že se díky terapii vše událo v lehkosti, podpoře a také velice rychle. Moc Sašce děkuji za její skvělou práci, laskavost a péči směrem ke zvířatům a jejich majitelům."

Ceník

Terapie probíhá dle individuální domluvy osobně v Praze / Trenčíně, online, telefonicky.

Terapie 60 min ( v ceně následná 15 min konzultace )

3000 Kč / 124

Konzultace 30 min

1500 Kč / 62